Tanulás
Miből áll a közös tanulás?


Egyéni és kis csoportos órákat tartok. Minden esetben személyre szabottan építem fel az órákat, hogy a tanuló számára a leghatékonyabb legyen az együtt töltött idő.

Az órák menete és felépítése alapvetően azon múlik, hogy mit szeretnél:

  • - nyelvvizsgát,
  • - munkát vállalni, állásinterjúra készülni,
  • - érettségizni,
  • - iskolai lemaradást behozni,
  • - korrepetálást igénybevenni,
  • - egy meglévő szintet megtartani,
  • - beszédet gyakorolni,
  • - a szövegértést és a szövegalkotást gyakorolni,
  • - vagy valami egyénit.
Munkavállalás, állásinterjú, német nyelvterületen való boldogulás

Külföldön szeretnél dolgozni, de nincs vagy nem megfelelő a nyelvtudásod, ráadásul nem is nagyon mersz megszólalni?

Az órák menetét és felépítését a leendő munkakörhöz szükséges nyelvi tudásszint határozza meg. Nagyon fontos a kiejtés, hogy megértsenek, és hogy lényegre törően ki tud fejezni, amit szeretnél. Nem mindegy, hogy kétkezi munkát végzel, sofőr vagy. árukiszállító vagy, ügyfélszolgálaton dolgozol, irodai alkalmazott vagy, esetleg áruházban dolgozol, vagy vezető beosztásban koordinálnod és irányítanod kell a munkatársaidat vagy egy egész céget.
A tudás, amire szükséged van az „alig használom a nyelvet” szinttől egészen a komplex tárgyalási szintig terjedhet.
Fontos a helyes kiejtés és a megfelelő mondatszerkezet. Nem nagy baj, ha kisebb nyelvtani hibáid vannak, ha azok nem vezetnek félreértéshez.

Nyelvvizsga és érettségi

Nyelvvizsgát, érettségit vagy más vizsgát szeretnél tenni, de nem találod a kiutat a nyelvtani szabályok összetettségéből?
Optimalizálni szeretnéd a témaköröket és az érettségi tételeidet, de kivel?
Nem tudod, hogy milyen célirányos feladatokkal készülj az írás- és szóbeli vizsgákra?

Nyelvvizsgák és az érettségi esetében teljesen mások az elvárások. Több szempont alapján vizsgálják, hogy megfelelsz-e az adott nyelvi szintnek. A különböző készségeidet külön feladatokkal mérik, illetve egy adott feladaton belül egyszerre több készséget is figyelnek.
Például egy hallás utáni értés esetén nem feltétlenül fontos a helyesírásod, a hangsúly azon van, hogy mit értettél meg a hallott szövegből. Ugyanakkor egy levél megírásakor nagy szerepet játszik a nyelvhelyesség vagy a megfelelő nyelvi eszközök használata. Egy szóbeli feladatnál nem akkora gond pl. a névelő tévesztés vagy egy-egy helytelen melléknév rag, ha az nem vezet félreértéshez vagy nem megértéshez. Ha a szintnek megfelelő összetettséggel, helyes kiejtéssel és megfelelő nyelvi eszközökkel beszélsz, összességében jó eredményt érhetsz el.

Ezért fontos, hogy hogyan és milyen feladatokkal készülsz egy nyelvvizsgára vagy az érettségire. Ha hosszú távon rossz módszerekkel tanulsz, nem megfelelő kontroll mellett, az ahhoz vezethet, hogy sok minden rosszul rögzül benned, és azt kijavítani sokkal nehezebb, mint eredendően jól elsajátítani a helyes formákat.
A témakörök esetén fontos, hogy a mondanivalód optimalizálva legyen, a lényeget foglalják magukba. Nem a semmiről kell száraz oldalakat bemagolni, hanem a lényegről kell tudnod a megfelelő mennyiséget a megfelelő nyelvi eszközökkel önállóan összerakni.
A felkészítés során alapvetően különbséget kell tenni a beszélt és az írott nyelv között. Teljesen mások a gyakorlati elvárások. Az írott nyelv sokkal kötöttebb és szabálycentrikusabb, míg a beszélt nyelvben nagyobb a rugalmasság.
Itt is a célnak megfelelően építem fel az órákat, hogy ne az időd menjen, hanem hatékonyan tanulhassunk.

Speciális, személyre szabott felkészítés

Ebben az esetben egy speciálisan felépített terv szerint haladunk annak tükrében, hogy mi az az egyéni felkészítési forma, amire a tanulónak szüksége van. Pl.:

Itt speciálisan az adott kategóriának megfelelően összeállított tanmenet szerint fogunk haladni a kívánt tudásanyag megszerzése vagy pótlása céljából.